Babonits-Farkas Kinga
pszichológus
Babonits-Farkas Kinga vagyok, pszichológus, személyközpontú tanácsadó jelölt.
Az egészségügyben, hospice területén végzett munkáim során megtanultam, hogy bármilyen erős vagy egészséges ember életében bekövetkezhet olyan helyzet, aminek terhét nem tudja, nem szeretné egyedül cipelni vagy megoldását jelenleg nem látja. Úgy gondolom, ha segítséget kérünk vagy beszélünk a nehézségeinkről, kételyeinkről, érzéseinkről, az sosem a gyengeség, hanem kifejezetten a bennünk rejlő erő és a fejlődésre, változásra való törekvés jele.
Munkámban mindig fontosnak tartottam biztonságos, elfogadó légkört teremteni, ahol könnyebb beszélni a nehézségekről, problémákról. Közös munkánk során arra törekszem, hogy klienseim a saját útjukat, megoldásaikat találhassák meg.

Tanulmányaim
Tanulmányaimat a Károli Gáspár Református Egyetemen és az ELTE-n, Klinikai és Egészségpszichológiai szakirányon végeztem. 2017 óta otthoni hospice ellátásban dolgozom pszichológusként, 2019 óta pedig a Semmelweis Egyetem megbízásos oktatója vagyok. 2021 óta a Magyar Hospice-Palliatív Egyesület Tudományos Tanácsadó Testület tagjaként veszek részt a vezetőségben.
A Magyar Hospice-Palliatív Egyesület önkéntes koordinátoraként, majd projektvezetőjeként 2010 óta foglalkozom a veszteségekkel, gyásszal, daganatos betegek és hozzátartozóik támogatásával. 2013 óta tartok kommunikációs és stresszkezelő, önismereti kurzusokat egészségügyi dolgozóknak.
2016-ban daganatos betegek gyógyulását támogató Simonton módszereken alapuló Gyógyító Képzelet tréner lettem. Amin keresztül közelebb kerültem az imaginatív relaxációhoz, a saját belső erőforrásaink mozgósításához.
2017-ben Gyászfeldolgozás Specialista képzést végeztem (Grief Recovery Method®), amiben megismerhettem egy sorstárssegítő programot a veszteségek hatékony érzelmi feldolgozásának támogatására.
2022-ben elvégeztem a Magyar Személyközpontú Pszichoterápiás és Tanácsadási Egyesület rogersi személyközpontú módszerét. Ennek szemléletében tartok személyközpontú pszichológiai tanácsadást.
Ugyanebben az évben a Napfogyatkozás Egyesületnél gyászcsoportvezetőnek tanultam. Rövidtávú terveim közt szerepel tematikus gyászfeldolgozó csoportok szervezése.
Szakmai érdeklődési körömbe tartoznak még a traumafeldolgozással, stresszkezeléssel, kommunikációs nehézségekkel és önismeret fejlesztésével kapcsolatos témakörök.